Hakkımızda

Hasan & Hüseyin SEYDİOĞLU BAKLAVA

1951’den beri değişmeyen lezzet…

“Kendi ailenize ve çocuklarınıza yedirebileceğiniz gibi dürüst üretim yapın.” İşte bu ahlaki değerleri bize rahmetli dedemiz ve babamız miras bıraktı. Bizler, üçüncü kuşak baklava ustaları olarak, 68 yıldır değişmeyen lezzet ve kalitemizle bu ilkeye bağlılığımızı sürdürüyoruz.

Kastamonu Devrekânili babamız Hacı İhsan SEL baklava imalatına 1951 yılında mütevazi bir dükkânda başladı. Ürettiği baklavaların lezzeti ve kalitesi kısa sürede markanın bilinirliğini artırdı.

1991’de sektördeki konumumuzu tescillemek amacıyla toptan baklava satışıyla yolumuza devam ettik. Yemek fabrikaları, resmî kurumlar ve seçkin markalar tarafından Hasan Hüseyin Seydioğlu markası tercih edilmeye başladı. 1998’de açtığımız ilk mağazamızdan sonra kısa sürede İstanbul geneline yayıldık.

2018 yılında dünya standartlarında üretim yapan 2000 metrekarelik tesisimizi açtık. Helal Sertifikası ve ISO 9001, ISO 22000 Gıda Kalite Güvence belgelerine sahip olan üretim tesisimizde, son teknolojiye sahip üretim alanlarımızla üstün hijyen kurallarını uygulayarak üretim yapıyoruz.

Hasan Hüseyin Seydioğlu Baklava’yı temsil ettiği tüm değerleri dünyaya tanıtma hedefiyle 2018 yılında baklava ihracatına da başladık. Büyük emek ve özveriyle çalışarak ortaya dünya markamız olan SO BAKLAVA’yı çıkardık. Seydioğlu adının bizim için manevi açıdan büyük bir önemi var. Kastamonu’nun Devrekani köyünde ailemiz asırlardır Seydioğulları olarak bilinir. Seydioğlu’nun içinden çıkan So Baklava  Seydi’nin S’si ve Oğlu’nun O’sunu bir araya getirerek bizim ayrılmaz bir parçamız olduğunu vurguluyor. Geleneksel tatlarımızı dünyaya tanıtırken akılda kalıcı olmak ve çağa ayak uydurmak amacıyla böyle bir marka geliştirdik. Fonetik açıdan So Baklava dünyanın her yerinde okunabilecek bir kelime. İngilizce ‘yani’, ‘çok’ gibi birçok anlama da sahip. Reklam kampanyalarımızda bu kelime oyunlarından da yararlanacağımızı düşünerek geniş perspektifli bir strateji oluşturduk.

Uzun ve çok emek harcadığımız bu lezzet yolculuğunda siz değerli müşterilerimizin tatlı anlarına eşlik edebilmenin haklı gururunu taşıyoruz.

Hasan ve Hüseyin SEL